
Minimalistyczny design, surowy charakter – to cechy, które odzwierciedlają styl loftowy. Industrialna kompozycja codziennie zyskuje na popularności, goszcząc w wielu domach i mieszkaniach. Choć aranżacja kojarzy się z poprzemysłowymi fabrykami oraz wielkimi halami, to jednocześnie skrywa w sobie wyjątkowe piękno. Musisz więc wiedzieć, że styl da się odtworzyć w małym mieszkaniu. A w osiągnięciu celu z pewnością pomoże loftowy stół rozkładany.
Skąd pochodzi styl loftowy? Poznaj interesującą historię!
Już na wstępie trzeba zaznaczyć, że styl loftowy jest silnie powiązany z kryzysem w Stanach Zjednoczonych, gdzie w latach 60. XX wieku opustoszałe hale i magazyny stały się miejscem życia nowojorskiej bohemy. Uważasz, że to kiepska przestrzeń na funkcjonalne i estetyczne mieszkanie? Pozory potrafią mylić! Deficyt mebli, surowy klimat oraz otwarta przestrzeń to atuty, których pożąda niejedna osoba.
Styl loftowy charakteryzuje kilka istotnych elementów. Widoczne rury, przewody instalacyjne, a także elementy konstrukcyjne, hydrauliczne oraz elektryczne są tutaj na porządku dziennym. Industrialna aranżacja składa się też z mieszanki naturalnych materiałów, kolorów wprowadzających poczucie przestronności, detali tworzących surową atmosferę. Mówiąc krócej – chodzi o prostotę, której jednocześnie nie brak szczypty pomysłowości. Co ważne, styl loftowy sprawdzi się praktycznie wszędzie. Szczególnie odnajduje się w małych mieszkaniach.
Jakie meble sprawdzą się w lofcie? Znajdziesz tutaj stół rozkładany!
Styl loftowy lubi łączyć funkcjonalność z designerskim wyczuciem. Meble wykorzystywane w industrialnej stylistyce są tego idealnym przykładem. Wszak zastosowane rozwiązania muszą umożliwiać organizację przestrzeni, stanowiąc przy tym piękną i minimalistyczną dekorację otoczenia.
Industrialna przestrzeń lubuje się w prostych konstrukcjach, które pozbawione są wyszukanego wzornictwa. Czasami dobrze jest wybrać meble z historią, czyli sprzęt odrobinę wyeksploatowany. Czy jest to jednak koniecznością? W żadnym wypadku! Dlatego doskonale sprawdzą się tutaj stoły rozkładane. Ich specyfika pozwoli rewelacyjnie zagospodarować przestrzeń. Modele stworzą również spójną koncepcję z innymi rzeczami obecnymi w mieszkaniu.
Loft w mieszkaniu. Postaw na konkretną kolorystykę!
Industrialna stylistyka wyróżnia się konkretnymi kolorami. Chodzi o to, aby barwy optycznie powiększały metraż, budując przy tym uczucie przestronności. Duża rolę odgrywa naturalne światło, które pada na ściany pokoju. Nie wolno przy tym zapominać, że styl loftowy lubuje się również w chłodzie i sterylności, typowym dla wszelkich hal oraz magazynów.
Biel, a także jasne odcienie szarości będą mile widziane w industrialnym mieszkaniu. Specjalnie dopasowane barwy stworzą spójną kompozycję z metalowymi dodatkami, akcentami z czerwonej cegły, czy też powierzchniami imitującymi rdzę. Warto nadmienić, że surowe wykończenie zyska na atrakcyjności, gdy wspomnianą biel i szarość skontrastujesz z zdecydowanie mocniejszymi kolorami – przykładem niech będzie zieleń lub turkus. Wybierając stół rozkładany, weź więc pod uwagę wszystkie okoliczności.
Zasady stylu loftowego. Czy jest tu miejsce na rozkładany stół?
Pamiętaj, że wnętrza loftowe są kompozycją starannie dobranych materiałów. Jak już zostało wspomniane, na ścianie świetnie będzie się prezentować czerwona cegła. Dobrze, gdy jest wyeksponowana na jednej płaszczyźnie – wtedy nie przytłacza aranżacji, a nadaje jej niepowtarzalnego uroku. Ociepla też chłód, za który odpowiadają inne materiały oraz barwy. Wszak zimna kolorystyka musi być czymś stonowana! Nie zaszkodzą również drewniane akcenty.
Czy jest tu miejsce na rozkładany stół? Oczywiście, że tak! Wcześniej mowa była o jego funkcjonalnych właściwościach. A przecież możliwość złożenia produktu jest bardzo kusząca, gdy aranżujesz niewielki pokój. Trzeba napisać także o innych atutach, takich jak kolorystyka.
Jaki stół rozkładany? Postaw na minimalizm!
Różnorakie stoły rozkładane dostępne są w naszej ofercie. Nowoczesny design da się łatwo zastosować w stylu loftowym. Dużą rolę odgrywa tutaj właśnie kolorystyka. Biało – szare barwy doskonale odnajdą się w zimnych i obszernych przestrzeniach, stwarzając idealny kontrast dla czerwieni, turkusu lub zieleni.
Model Sommelier to dobry wybór, ponieważ został stworzony z myślą o lokalach z drewnianą posadzką. Stół charakteryzuje się podwyższoną odpornością na zarysowania i promienie UV. Trzeba też wspomnieć, że jego blat wyposażony jest w kulkowe synchroniczne prowadnice, które znacznie ułatwiają rozkładanie całego zestawu. Mimo wszelkich udogodnień mebel zachwyca także minimalistycznym podejściem!
Podstawa stołu została wykonana na kształt litery V. Czy jest to istotna zaleta? Dość powiedzieć, że funkcjonalne rozwiązanie stwarza dodatkową przestrzeń na krzesła. Nogi można więc ułożyć w dowolny sposób, nie rezygnując przy tym z komfortu. Takie rozwiązanie jest wręcz dostosowane do stylu loftowego!
Loftowy stół rozkładany? Trzeba zadbać o potrzeby!
Czy można zrezygnować ze stołu, aby zwiększyć wolną przestrzeń? To bardzo ryzykowny pomysł. Musisz zauważyć, że obiekt stanowi centralną część pokoju, skupiając wzrok gości oraz domowników. To na nim położysz wszelkie możliwe potrawy – mowa tutaj o przekąskach na imprezę, pysznym obiedzie dla całej rodziny, czy też torcie przygotowanym z okazji urodzin.
Boisz się o brak wolnego miejsca? Stół rozkładany to idealne rozwiązanie! Szczególnie gdy lubisz spotykać się ze znajomymi. Przecież goście mogą dosiąść się do Ciebie, kontynuując ciekawą rozmowę w dogodnych warunkach. Stół posłuży też jako kącik zabaw – bez problemu rozłożysz tutaj gry planszowe i karcianki, dzięki czemu zabawa nabierze potrzebnego rozpędu.
Gwarantujemy, że przyjaciele nie zechcą wyjść przed północą! A styl loftowy nada całości potrzebnego smaczku. W pięknym otoczeniu każdy posiłek smakuje w końcu zdecydowanie lepiej. Wybierz więc stół charakteryzujący się elegancją oraz klasą i dopasuj go do konkretnej aranżacji. Model Sommelier dostępny jest w kilku wariantach, wyróżniających się rozmiarem oraz barwą. Co zaś z innymi modelami? Innowacyjne stoły z pewnością sprawdzą się w stylu klasycznym, nowoczesnym i loftowym.