Zarejestruj się przy pierwszym zakupie - dostaniesz 5 % rabatu.

 

 

Promocje
ROZKŁADANY STÓŁ NIKO II - 120-200 CM - Półmat
ROZKŁADANY STÓŁ NIKO II - 120-200 CM - Półmat
1 799,00 zł 1 619,10 zł
szt.
 Rozkładany stół NIKO I - 120-160 cm - Loft Dąb Lancelot
Rozkładany stół NIKO I - 120-160 cm - Loft Dąb Lancelot
1 599,00 zł 1 439,00 zł
szt.
ROZKŁADANY STÓŁ NIKO II - 120-200 CM - Loft Dąb Lancelot
ROZKŁADANY STÓŁ NIKO II - 120-200 CM - Loft Dąb Lancelot
1 799,00 zł 1 619,00 zł
szt.
ROZKŁADANY STÓŁ OSKAR - 120-160 CM - Loft Dąb Lancelot
ROZKŁADANY STÓŁ OSKAR - 120-160 CM - Loft Dąb Lancelot
1 599,00 zł 1 439,00 zł
szt.
STÓŁ OSKAR II WYSOKI POŁYSK BIAŁY 120-200
STÓŁ OSKAR II WYSOKI POŁYSK BIAŁY 120-200
2 199,00 zł 1 979,00 zł
szt.
Stół OSKAR II Loft Dąb Lancelot 120-200
Stół OSKAR II Loft Dąb Lancelot 120-200
1 799,00 zł 1 619,00 zł
szt.
ROZKŁADANY STÓŁ NIKO II - 120-200 CM - WYSOKI POŁYSK
ROZKŁADANY STÓŁ NIKO II - 120-200 CM - WYSOKI POŁYSK
2 199,00 zł 1 979,00 zł
szt.
Stół rozkładany OSKAR II 120-200 PÓŁMAT
Stół rozkładany OSKAR II 120-200 PÓŁMAT
1 799,00 zł 1 619,10 zł
szt.
ROZKŁADANY STÓŁ NIKO II - 120-200 CM - Beton Millenium
ROZKŁADANY STÓŁ NIKO II - 120-200 CM - Beton Millenium
1 799,00 zł 1 619,10 zł
szt.
Stół rozkładany OSKAR II 120-200 Beton Millenium
Stół rozkładany OSKAR II 120-200 Beton Millenium
1 799,00 zł 1 619,10 zł
szt.
 Rozkładany stół NIKO I - 120-160 cm - Półmat
Rozkładany stół NIKO I - 120-160 cm - Półmat
1 599,00 zł 1 439,10 zł
szt.
ROZKŁADANY STÓŁ OSKAR - 120-160 CM PÓŁMAT
ROZKŁADANY STÓŁ OSKAR - 120-160 CM PÓŁMAT
1 599,00 zł 1 439,10 zł
szt.

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym? 30 m2 nie stanowi dla nas problemu!

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym? 30 m2 nie stanowi dla nas problemu!

Aranżując domowe wnętrza, coraz częściej odchodzimy od dzielenia pomieszczeń według ich funkcji. Osobna kuchnia, salon, jadalnia — tego typu rozwiązania okazują się niepraktyczne i przestarzałe. Zatem jak powinno wyglądać projektowanie stref, w których funkcjonujemy na co dzień? Dziś postaramy się podpowiedzieć, jak urządzić salon z aneksem kuchennym na 30m2. Irracjonalne czy jednak możliwe? Zobacz, jakie patenty prezentujemy poniżej!

 

Funkcja kuchni kiedyś i dziś

 

Przez wieki kuchnia była wyłącznie miejscem pracy. Jeszcze kilkanaście lat temu w większości przypadków stanowiła ona odrębne pomieszczenie. Dziś takie rozwiązanie ma zdecydowanie mniej użytkowników. Taki typ kuchni od reszty wnętrz oddzielają ściany. Wszystkie przygotowywane dania są spożywane albo przy kuchennym blacie lub przy niewielkim stole. Jeśli domownicy pragną spotkać się w większym gronie, trzeba przenieść wszystkie dania do salonu. Tam ustawia się zdecydowanie większy stół. Obecnie kuchnia bardzo często jest łączona z salonem lub pokojem dziennym. Obydwie strefy stanowią kompleks, w którym przygotowuje się posiłki, spożywa je, rozmawia, odpoczywa. Które rozwiązanie jest korzystniejsze?

 

Aneks kuchenny kontra salon

 

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym na 30m2? Obecnie wiele osób chciałoby, by kuchnia stanowiła aktywną część rodzinnej przestrzeni. Z tego względu korzystne będzie jak największe otwarcie strefy dziennej. Dzięki temu cały dom będzie zjednoczony, harmonijnie łącząc poszczególne wnętrza. Niektórzy obawiają się, że kuchenne zapachy będą przeszkadzać w przebywaniu w salonie. Dzisiejszy postęp technologiczny skutecznie temu zaprzecza. Obecnie możemy zastosować sprytne rozwiązania architektoniczne, które maksymalnie usprawnią wentylację. Dzięki temu zachowamy pełną odrębność obydwu stref.

 

Grunt to dobry plan!

 

Aranżujesz salon z aneksem kuchennym na 30m2? Jeśli tak, musisz mieć w głowie szczegółową wizję, jak ma wyglądać pomieszczenie. Zapomnij o przypadkowych rozwiązaniach, które wprowadzisz na "chybił trafił" w trakcie remontu. Pamiętaj, że na tak niewielkiej przestrzeni nie ma miejsca na niespodzianki. Na początku starannie zaplanuj cały układ. Zapisuj swoje pomysły, notuj inspiracje, które potem odzwierciedlisz w projekcie.

 

Zastanów się, co chcesz osiągnąć — jak urządzić salon z aneksem kuchennym na 30m2

 

Zależy Ci na stworzeniu dużej przestrzeni? A może idealny salon to przytulne, maksymalnie zagospodarowane wnętrze? Kluczem jest precyzyjne określenie celu, jaki chcesz uzyskać, tworząc poszczególne strefy. Być może Twoim zamierzeniem będzie wyznaczenie wyraźnej granicy pomiędzy częścią rekreacyjną a roboczą. Inni z kolei będą preferować spójną, otwartą przestrzeń bez namacalnego skraju. Wyznacznikiem może okazać się również styl. Od Twojej decyzji zależy więc kolejny etap remontu. Tym samym — zgromadzenie odpowiednich materiałów, włączając meble. Wyznacz priorytety, określ swoje oczekiwania, przemyśl potrzeby. Dzięki temu stworzysz wnętrze, w którym poczujesz się komfortowo.

 

Nowocześnie czy tradycyjnie, czyli jak urządzić salon z aneksem kuchennym na 30m2

 

Podczas projektowania nieodzownym aspektem jest określenie preferowanego stylu, jaki będzie mieć pomieszczenie. Salon połączony z aneksem kuchennym z zasady wyklucza niejako tradycyjne planowanie przestrzeni. Idąc tym nurtem, nasz projekt będzie miał raczej styl nowoczesny. Skoro Twoim zadaniem ma być otwarcie wnętrza, postaw na funkcjonalne rozwiązania. Im przestronniej, tym lepiej. Gdy dysponujesz odrębną kuchnią i pokojem dziennym, podziel je! Gdy wyburzysz dzielącą je ściankę, zyskasz nowoczesny salon z aneksem kuchennym. Takie rozwiązanie da Ci większą swobodę aranżacyjną.

 

Kolorystyka ma znaczenie

 

To prawda, że meble odgrywają znaczącą rolę podczas projektowania danego wnętrza. Jednak musisz mieć na uwadze również kolorystykę poszczególnych elementów, jaką zastosujesz w pomieszczeniu. Aranżacja przede wszystkim musi być spójna. Strefa kuchenna nie może być zupełnie odmienna od części wypoczynkowej. Zadbaj więc o jednolite, zharmonizowane odcienie całości. W ten sposób przekonasz się, że subtelne połączenie obydwu wnętrz doda optycznie kilka metrów całej przestrzeni. Jeśli w salonie są jasne, lekkie meble, zastosuj ten system również w kuchennym aneksie. Gdy strefy będą do siebie nawiązywać, efekt okaże się zachwycający.

 

Razem, ale osobno — wyznacz strefy

 

Planując przestrzeń na 30m2, wystrzegaj się zagracania pomieszczenia. W przeciwnym wypadku wnętrze będzie sprawiało wrażenie przytłoczonego i ciasnego. Wybieraj więc meble, które nie są masywne, ciężkie i zbyt okazałe w formie. Jak zaprojektować salon z aneksem kuchennym na 30m2? Gdy urządzasz część kuchenną, korzystna będzie zabudowa jednej ściany. Niekiedy dobrym pomysłem będzie też układ w kształcie litery L. Taki system nie zamyka przestrzeni, pozostawiając swobodę komunikacyjną. Cały widz polega na tym, by umiejętnie połączyć obydwie strefy, zaznaczając jednocześnie niewidzialną granicę pomiędzy nimi. Taki trik pozwoli stworzyć czytelne w odbiorze, funkcjonalne wnętrze.

 

Opanuj sztukę dzielenia pomieszczenia

 

Zastanawiasz się, jaki element wyposażenia może efektownie rozgraniczyć poszczególne wnętrza? Taką granicą może okazać się np. wyspa kuchenna. Wiele osób wybiera zamiennie ciekawy kontuar lub ciąg szafek. Równie dobrą alternatywą będzie również barek lub praktyczny stół z krzesłami. Pamiętaj, że ten element może stanowić ogromny walor całego pomieszczenia. Umiejętny dobór konkretnych mebli i innych akcesoriów skutecznie oddzieli strefę kuchenną od wypoczynkowej.

 

Elementy wyposażenia — stół to podstawa!

 

Zabudowa kuchenna stanowi tło dla pozostałych mebli i dodatków. Które z nich dzięki temu okażą się bardziej widoczne i umiejętnie wyeksponowane? Odpowiedź brzmi: stoły! Podczas projektowania salonu z aneksem kuchennym, jednym z priorytetów będzie wybranie miejsca na stół jadalniany. Ten szczególny mebel zrzesza przy sobie wszystkich domowników. Jest on również bazą do tworzenia dalszych aranżacji. Funkcjonalny stół nie tylko usprawnia codzienność mieszkańców, lecz zdobi wnętrze i cieszy oko. Które warianty są warte Twojego zainteresowania? Czytaj dalej!

 

Stół jadalniany i wariant kawowy

 

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym na 30m2? Cóż, taka przestrzeń musi być skrupulatnie zaplanowana, by zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Stół do części jadalnianej może być dużym wyzwaniem aranżacyjnym. Jednak szybko przekonasz się, jak łatwo znaleźć adekwatne modele do metrażu Twojego salonu.

 

Nowoczesny stół dla wszystkich domowników

 

Stół do strefy jadalnianej to z reguły dość obszerny mebel, który zajmuje znaczną część pomieszczenia. Czy istnieją modele, które są jednocześnie wygodne i nie wymagają zarezerwowania połowy salonu? Oczywiście! Hitem są np. stoły z nogą w kształcie litery V lub X. Tego typu konstrukcja sprawia, że pod blatem mebla tworzy się wolna przestrzeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkowanie stołu jest wygodniejsze. W tej konfiguracji możesz ustawić krzesła tak, by zajmowały możliwie najmniej cennej przestrzeni. Bardzo praktyczne są modele rozkładane. Ciekawym pomysłem będzie wybór stołu NIKO lub modelu OSKAR. Możesz zdecydować się na wariant o preferowanych parametrach. Niektóre egzemplarze mają długość blatu równą 130 cm, zaś po rozłożeniu nawet 240 cm! Dzięki takiej opcji stół nada się zarówno do kameralnego spotkania, jak i wieloosobowego przyjęcia. Wniosek jest prosty — wybieraj meble o przemyślanym designie.

 

A może kawa?

 

Zastanawiasz się, jak urządzić salon z aneksem kuchennym na 30m2? W niektórych wnętrzach stół do spożywania posiłków zlokalizowany jest tuż przy strefie kuchennej. Może to być barek lub mebel w nieco innej formie. Takie rozwiązanie również sprzyja ciekawym projektom aranżacji strefy wypoczynkowej. Tę z kolei można zaplanować w bardziej nonszalancki sposób. Popołudniowy czarny napój lub słodki deser najlepiej smakują na wygodnej sofie przy nowoczesnym stoliku kawowym. Najbardziej eleganckie okażą się wersje w wysokim połysku. Jasne, biało-szare modele efektownie rozjaśnią każde wnętrze. Zaś czarne wersje nadadzą pomieszczeniu wyrafinowanego stylu. Chcesz wygodnie rozprostować nogi? Wybierz modele, których konstrukcja nie zajmuje wiele miejsca. Idealne będą stoliki kawowe z nogą w kształcie litery V. Dużą popularnością cieszą się również modele o zwiększonej odporności na zarysowania. Warto przetestować stoliki ORIDO i OSKAR w wersji mini, które świetnie sprawdzą się w niewielkiej przestrzeni.

 

Alternatywa dla klasycznego stolika — rozkładane ławy

 

Nie przepadasz za klasycznymi jadalnianymi stołami? A może często jesz posiłki na mieście i nie potrzebujesz tak dużego modelu? Jeśli tak, idealną propozycją dla Ciebie będzie rozkładana ława. Salon z aneksem kuchennym, nawet ten o powierzchni 30m2, będzie spójną kompozycją, jeśli sprawnie wydzielisz strefę wypoczynku. Rozkładana ława nie zajmuje wiele miejsca na co dzień. W wyjątkowych sytuacjach sprawdzi się za to idealnie. Szarość, biel czy czerń? Postaw na wariant, który harmonizuje z resztą pomieszczenia. Dobrym wyborem będzie klasyczna wersja z blatem o długości 120 cm. Taki model po rozłożeniu zyskuje długość 160 cm.

 

Jak urządzić salon z aneksem kuchennych na 30m2? Bierz się do roboty!

 

Znasz już triki, dzięki którym stworzysz spójne i funkcjonalne wnętrze. Minimalistyczna kompozycja w neutralnych odcieniach może być naprawdę ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym. Podczas urządzania salonu z aneksem kuchennym sięgaj po meble wykończone na wysoki połysk. Taka opcja sprawi, że wnętrze o powierzchni równej 30m2 będzie wyglądało na większe i jaśniejsze. Zawsze stawiaj na materiały wysokiej jakości. Dzięki temu każdy element wyposażenia posłuży Ci na długie lata. Powodzenia!

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl